TisiceReceptu.cz
TisiceReceptu.cz

Bzučící budík nikdy nikomu na náladě nepřidal. Bez něj byste ale nevstali. To ostatní ale máte plně ve své kompetenci.

Můžete si zařídit takové ráno, které vám rozjasní a rozzáří celý následující den. Pokud si nastavíte příjemný a uklidňující ranní rituál, může vám to pomoci i v celém životě, zlepší to vaše vztahy s lidmi a zmírní se deprese. Naopak existují některé zvyky, kterými si nevědomky své ranní vstávání sabotujete. Pokud si přejete prožívat každé své ráno pozitivně a příjemně, měli byste se těmto zlozvykům vyhnout.

Nucená snídaně a zatažené závěsy

Snídaně je důležitou součástí každého dne, ale pokud se vám do ní po probuzení příliš nechce, nenuťte se do ní. Někteří lidé jsou schopni přijímat jídlo až nějakou dobu po probuzení. Naučte se poslouchat svůj organismus a jezte až ve chvíli, kdy vám snídaně bude činit potěšení. Denní světlo je důležité ke správnému nastavení organismu, který se tak lépe srovná s tím, že je čas se probudit a být produktivní. Samozřejmě, pokud vstáváte ještě za tmy, je tato situace horší. Podle ročního období buď rozhrňte závěsy nebo alespoň rozsviťte co nejvíc světel.

Pozor si dejte na sladké

Když jsme unavení a ospalí, tělo touží po cukru, který by mu dodal energii. Začátek dne s oslazenou snídaní ale může spustit inzulinovou houpačku a vy celý den nebudete myslet na nic jiného než na jídlo. Zkuste proto namísto přeslazených cereálií, vdolků, koblih a sladkých džusů raději zařadit zdravý sendvič s celozrnným chlebem, misku ovesných vloček s jogurtem či vajíčka se zeleninou. Tyto pokrmy vám dodají vyváženější zdroj energie na celé ráno, díky kterým nebude muset tělo zápolit s nezdravými výkyvy krevního cukr.

 

Nenechte si ujít další zajímavé články