TisiceReceptu.cz
TisiceReceptu.cz

Tohle je cukrářská vyšší dívčí. Počítejte s tím, že se vám makronky nejspíše nepovedou hned napoprvé dokonale. Budete si muset postup osahat a vytvořit si vlastní fígle. Ale až tento náročný recept zvládnete, bude z vás král dezertů.

Suroviny

250 g moučka mandlová
250 g cukr moučka
200 g bílků
225 g cukr krupice
¾ dcl vody
1 špetka soli
potravinářské barvivo
náplň dle chuti (marmeláda, ovoce, krém, čokoládová pomazánka)

Postup

V misce smícháme mandlovou moučku s moučkovým cukrem. Bílky rozdělíme na dvě poloviny (100 a 100 g). V kastrůlku smícháme krupicový cukr s vodou. V kastrůlku smícháme krupicový cukr s vodou a necháme vařit, dokud směs nedosáhne teploty 118 °C.

První polovinu bílků vyšleháme v elektrickém robotu se špetkou soli do polotuha a postupně za stálého šlehání přiléváme horký cukrový rozvar a dále šleháme, až vznikne velmi pevný sníh. Druhou polovinu bílků přimícháme do směsi mandlové moučky s cukrem a promícháme (vznikne kaše).

Pak vmícháme prochladlý pevný sníh a hmotu případně obarvíme potravinářskými barvami. Připravenou hmotu nastříkáme pomocí cukrářského sáčku s hladkou trubičkou na plech vyložený papírem na pečení nebo silikonovou podložkou do tvaru koleček o průměru asi 4 cm (celkem asi 40) a necháme je 45 minut osychat.

Makronky vložíme do trouby vyhřáté na 160 °C a pečeme 10 minut. Z plechu makronky sundáme až po úplném vychladnutí. Nakonec makronky po dvou slepíme vybranou náplní.

Tags : makronky

Nenechte si ujít další zajímavé články