TisiceReceptu.cz
TisiceReceptu.cz

Suroviny

300 g mletého vepřového masa
kulatý rýžový papír (8–10 kusů)
75 g rýžových nudlí
2 stroužky česneku
hrst hub – Jidášovo ucho
1 větší mrkev
1 cibule
1 malé vejce
sůl, pepř

Postup

Cibuli nakrájejte nadrobno, česnek utřete. Pokud máte sušené houby, namočte je do vody, poté nakrájejte. Mrkev nastrouhejte nahrubo.

Nudle vhoďte do vroucí vody a vařte cca 3 minuty. Po této době budou napůl uvařené, ale stále spíš tuhé. Nudle sceďte přes cedník. Poté je propláchněte studenou vodou, aby se zastavil proces vaření.

Připravte si větší mísu, vložte do ní nudle, maso a zeleninu, osolte a opepřete. Vše smíchejte dohromady, aby se suroviny propojily, nejlépe ručně. Nakonec přidejte vejce a znovu promíchejte.

Připravte si velký hlubší talíř a naplňte ho vodou. Rýžový papír pak vkládejte jeden po druhém do talíře s vodou a každý jemně máchejte 8 sekund. Papír povolí, a bude možné ho ohýbat a rolovat.

Připravte si hrstičku náplně a položte ji ve tvaru válečku podélně do spodní části papíru, přehněte konce dovnitř a zarolujte. Počínejte si opatrně, papír se snadno protrhne. Hotový závitek odložte na tác. Takhle naplňte všechny závitky a vyskládejte je na tác tak, aby se nedotýkaly.

V pánvi rozehřejte vyšší vrstvu oleje a postupně v něm osmažte připravené závitky. Nesmažte je na příliš vysokou teplotu, rýžový papír se velmi rychle osmaží dokřupava, ale náplň se musí propéct, proto zvolte nižší stupeň ohřevu. Po usmažení můžete ihned servírovat.

Tip

Smažené závitky vyskládejte na papírovou utěrku a zkuste z nich odsát přebytečný olej. Budou pak chutnější a zdravější!

Tags : závitky

Nenechte si ujít další zajímavé články