TisiceReceptu.cz
TisiceReceptu.cz

Ty malé potvůrky už zase řádí. Také vám je protivné, když otevřete koš nebo se přiblížíte k lince a zvedne se hejno mušek, které se nepochopitelně množí? Octomilky nám dokážou otrávit život, zbavit se jich ale můžete docela snadno.

1. KROK – VŠE ČISTÉ

Musíte se zbavit všech zbytků jídla i sklenic, ve kterých je zbytek šťávy. Jinak octomilky nevyženete. Důkladně vyčistěte linku, aby neměly mušky důvod se vracet. Vysypejte koš a potravinové zbytky (kosti, slupky od ovoce atd.) vyhazujte raději každý den.

2. KROK – NASAĎTE HŘEBÍČEK

Když se octomilek chcete zbavit rychle, ke všem uvedeným opatřením přidejte i následující: mušky nemají kupodivu rády aroma hřebíčku. Zásobte se tímto voňavým kořením a například na porcelánových miskách jej rozložte na různých místech v kuchyni i v jiných částech domu.
Vůně mušky vyžene.

3. KROK – NALÁKEJTE JE DO PASTI

Abyste se zbavili mušek ve vaší domácnosti, dejte na jedno místo nakrojené ovoce, třeba jablko. Mušky si na něj sednou. Až jich bude hodně, přiklopte mísu, poté ji dejte pod vodovodní kohoutek, opatrně škvírou natočte vodu, zatřepejte a potopené mušky vyhoďte do záchoda.

4. KROK – CHYTACÍ NÁPOJ

Pastičkou je i zbytek šťávy, který mušky naláká, ale už je nepustí ven. Do sklenice nalijte ovocnou šťávu s vodou. Potom sklenici přikryjte potravinovou fólií a v ní udělejte vidličkou dírky. Mušky se do láhve dostanou, ale zpátky už ne. Až jich tam bude opět hodně, protřepejte a vylijte do záchoda.

5. KROK – CO VÁS MŮŽE ZRADIT

Dejte si pozor, abyste mušky nevylévali do umyvadla, mohou se dostat ven. Stejně tak po nějakou dobu nezapomínejte zbytky ve vašem bytě. I šťáva, kterou si dáte k nočnímu stolku, se ráno může hemžit muškami. .

Nenechte si ujít další zajímavé články