TisiceReceptu.cz
TisiceReceptu.cz

Naučte se domácí oblíbené větrníky a už nikdy pro ně nebudete chtít utíkat do cukrárny. Nejsou tak těžké, jak vypadají.

Příprava větrníčků zabere nějaký ten čas, nicméně výsledek potom stojí za to. Chuť je totiž neskutečná!

Ingredience

Na odpalované těsto

250 ml vody
100 ml oleje
špetka soli
200 g hladké mouky
4 vejce

Na náplň

500 ml smetany ke šlehání,
kůra z 1 pomeranče,
moučkový cukr na ozdobu

Postup

Připravte si nádobu, ve které budete těsto na větrníčky připravovat. Začneme odpalovaným těstem. Smíchejte vodu s olejem a se špetkou soli. Postavte na plotýnku a přiveďte směs k varu. Jakmile začne voda s olejem probublávat, postupně přisypejte připravenou mouku. Ztlumte trošičku oheň a důkladně míchejte.

Nepřestávejte, dokud se hmota nepřestane lepit.  Hotový základ těsta na větrníky přendejte do mísy a počkejte, až zchladne na pokojovou teplotu. Přidejte vejce a těsto zamíchejte. Dejte si pozor, aby se vám netvořily hrudky.

Připravte si plech a pečicí papír. Nezapomeňte si těsto ještě párkrát promíchat, aby bylo perfektní. Papír položte na plech. Předehřejte si troubu na 180 stupňů. Připravte si cukrářský sáček a naplňte ho těstem a můžete se pustit do výroby větrníků. Dejte pozor, ať je máte na plechu dostatečně daleko od sebe, aby se vám neslepily.

Až budete mít větrníky hotové, nechte je vychladnout. Že jsou správně upečené, poznáte podle toho, že je jejich povrch dozlatova.

Než větrníčky vychladnou, připravte si do nich náplň. Smetanu nalijte do šlehače a ušlehejte do tuha, pak vmíchejte připravenou kůru z pomeranče.

Pokud už máte větrníčky dostatečně vychladlé, rozřízněte každý na polovinu. Náplň dejte opět do cukrářského sáčku a začnete je plnit. Šlehačka přijde do spodní části, pak už jenom stačí přiklopit a máte hotovo.

Na závěr je můžete poprášit moučkovým cukrem. Pokud by se vám chtělo, můžete udělat i polevu. Nejvíce se hodí karamelová.

 

Nenechte si ujít další zajímavé články